Choď na obsah Choď na menu
 


Nádherná zelená

2. 1. 2010
 

Obrázok


Predstavte si svet, v ktorom sú všetci ľudia k sebe dobrí, láskaví, delia sa o všetko spoločne, nepotrebujú peniaze a žijú v súlade s prírodou. Nemožné? "La Belle Verte" je francúzsky film z roku 1996, ktorý bol v Európskej únii zakázaný. To je dôvod, prečo je ho taký problém nájsť, aj keď v ňom hrajú známi herci ako Vincent Lindon a Coline Serreau. Je to film, ktorý hovorí otvorene o našej spoločnosti. S humorom vykresľuje aký je nesprávny dnešný pohľad na tento svet. Mnohí ľudia už dávno tušili, že niečo nie je v poriadku, ale tento film si nedáva servítku pred ústa a nebojí sa povedať že chorá je naša spoločnosť, ktorá nevie čo je láska, že chorá je naša veda a technika, naše stravovanie, politika a najmä to, že ešte stále používame peniaze.

Avšak toto nie je tragédia, ale komédia, ktorú nemohli stráviť politici a iní mocipáni, preto tento film zakázali. Nie cenzúrou, ale tým, že sa nikde nevysiela a takmer nikde sa o ňom nepíše. Čo nemáte vedieť Vám jednoducho nie je oznámené. To je cenzúra kapitalizmu.

 
 
 
 
 
              

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Vynikajúci film

(Ivana, 8. 6. 2011 13:14)

Je to úžasný film, som rada že sa ku mne dostal. Mám rada filmy, ktoré majú dobrú myšlienku. V tomto filme je takýchto myšlienok plno. Bolo by super žiť v takom svete kde by sme si zobrali ponaučenie aspoň z polovice tohto filmu.