Choď na obsah Choď na menu
 


Co my jen víme!? / What The Bleep Do We Know!?

21. 3. 2009

Obrázok

 

USA 2004,109 min

 

Film Co my jen víme!? (What The Bleep Do We Know!?) predstavuje odklon od konvenčného “svetonázoru”. Požaduje od diváka fantáziu a otvorenú myseľ - nechce totiž nič viac ako priniesť dôkazy pre prehodnotenie doteraz známého vnímania sveta. Diváci sú tak v podobnej situácii ako Kopernikovi súčasníci ,keď  ich učenec na prelomu 15. a 16. storočia presviedčal, že Zem nie je stred vesmíru.

Film vtiahne divákov do sveta, kde je demonštrovaná kvantová neistota, kde protagonistka aktivuje a prežíva neurologické procesy a zmeny spôsobu vnímania - v tomto svete je všetko živé a každá myšlienka mení realitu.

Film dáva priestor nekonvenčným záverom moderných vedcov a prináša ich divákom. Ponúka “iný” všeobecný pohľad na realitu a na doteraz málo zmapované územie – vlastné vedomie človeka.

Co my jen víme!? (What The Bleep Do We Know!?) je filmové spracovanie  novej filozofie, ktorá vznikla na prelome tisíca rokov starých náboženstiev  a najnovších vedeckých poznatkov. Je unikátna svojou témou, svojím žánrom (vedecko-filozofický dokument s fiktívnym ilustrovaným príbehom) a tiež svojím spracovaním (moderné počítačové triky, komiksová animácia). Co my jen víme!? je filozofický film, jeho myšlienky pochopia aj deti a tí, ktorí filozofiu nikdy nečítali.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.