Choď na obsah Choď na menu
 


Čo je pozitívne myslenie?

21. 3. 2009

Všetko, čo je okolo nás, sú materializované predstavy, myslené skutky, uskutočnené myšlienkové obrazy. Môžu sa prejaviť až potom, keď sú vymyslené.
     Hmota je len rozmanitá forma prejavu energie. Myšlienky pohybujú energiu a vytvárajú ju. Podľa zákona o zachovaní energie sa energia nemôže stratiť, môže len zmeniť svoju formu prejavu.
Každá myšlienka je teda proces tvorenia a musí sa uskutočniť. Životné okolnosti sú iba zrkadlovým obrazom môjho bytia. Môžem ich zmeniť jedine keď zmením seba.
Problémy sú úlohy, ktoré predo mňa stavia život. Každý problém je dar od života, lebo na konci, v jeho riešení, sa vždy skrýva poznanie.
Najlepší čas, kedy riešiť úlohy, je vždy okamih, v ktorom sa úloha objaví. Budúci okamih už totiž prináša novú úlohu.
Keď úlohu nevyriešim, alebo keď sa skúsim problému vyhnúť, prinútim osud, aby mi uštedril opakovanú lekciu, ale môže sa stať, že to bude v dobe, ktorá sa mi práve veľmi nehodí a vo forme, ktorá sa mi napríklad vôbec nepáči.
Myslieť pozitívne teda znamená poznať, že všetko, čo je, mi chce slúžiť a pomáhať mi, aj keď - a práve preto,  že  je to nepríjemné alebo bolestivé.
       Všetko je preto dobré. A to, čo je takzvane negatívne, vlastne neexistuje, je to len nepríjemné dobro, ktoré som učinil nevyhnutným.

     K pozitívnemu mysleniu patrí tiež pravidelná psychohygiena.
     To znamená, že sa ráno mentálne pripravím na nadchádzajúci deň a v priebehu dňa sa stále zameriavam na pozitívne vedomie.
      Večer kontrolujem, či a do akej miery sa mi podarilo chovať sa podľa mojich vlastných kritérií a mentálne prerobím to, čo sa mi ešte tak úplne nepodarilo. Tak očistím všetky myšlienkové energie skôr, než by sa mohli prejaviť ako osud.
Nezabúdam pritom, že neúspechy sú stále len medziprodukty na ceste ku konečnému úspechu.
Čokoľvek si stvoriteľ v istote svojej viery pomyslí, to sa musí prejaviť. Môžem získať všetko, na čo môžem pomyslieť.
Slabou stránkou môjho myslenia je to, že môžem mať vždy len jednu myšlienku. Výhodou ale je že, keď je to tá správna a keď ju dokážem udržať, tak sa prejaví v dobro.
Myšlienka, ktorá sa dostane do zorného poľa vedomia, nech už je to želanie, ideál alebo cieľ, priťahuje rovnaké alebo podobné sily a sústreďuje ich do myšlienkového komplexu, ak je aj dostatočne dlho držaná vo vedomí a neustále aktivovaná.
Inak zamerané myšlienky sú premenené alebo odvrhnuté.
Keď sa pozrieme späť, zistíme, že všetky naše želania, ktoré sme dostatočne dlho držali vo svojom vedomí, sa nám splnia.
To, bohužiaľ, platí aj pre negatívne želania.
Strach a starosť priťahujú presne to, čoho sa obávame, pretože vedomie je naplnené myšlienkami na strach a starosti.
A pocit strachu sa dokonale stará o to, aby bola táto myšlienka stále aktivovaná.
Tu pomôže len myšlienková disciplína a pravidelná psychohygiena, pri ktorej sú nevhodné myšlienky okamžite premenené vo vhodné skôr, ako sa môžu prejaviť ako osud.

 

                                               z knihy Kurta Tepperweina - Duchovné zákony

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.