Choď na obsah Choď na menu
 


Bruno Ferrero - Sila myšlienky

21. 3. 2009

Akýsi pútnik kráčal poľným chodníkom, keď v tráve na jeho okraji zbadal čosi zvláštne, vyzeralo to ako kameň.
„Je to had,“ pomyslel si.
Had sa vztýčil a smrteľne ho poštípal.
A potom šiel tým istým chodníkom iný pútnik. Aj on zbadal kameň zvláštneho tvaru.
„Je to vtáčik,“ povedal si.
A vtáčik zatrepotal krídlami a odletel.Na tmavej opustenej ceste zastalo auto s prepichnutou pneumatikou. Vodič vystúpil a zistil, že nemá zdvihák. Už sa ho zmocňovalo zúfalstvo, keď v diaľke zazrel svetielko. Bolo tam akési hospodárstvo.
Vybral sa pešo tým smerom a cestou začal premýšľať:
„A čo keď mi neotvoria?“ „A čo keď nebudú mať zdvihák?“ „A čo keď mi ten sedliak nebude chcieť ten zdvihák – ak ho má – požičať?“
Pri každej úzkostlivej otázke jeho pobúrenie rástlo a keď konečne prišiel k domu a sedliak mu otvoril, bol taký rozzúrený, že ho udrel päsťou do tváre a zareval: „Zožer si ten svoj hnusný zdvihák!“


Či sa ti to páči, alebo nepáči, smer tvojej cesty, ktorá sa volá život, určujú tvoje myšlienky. Ak máš myseľ plnú skľúčenosti a sklamania, žiješ v ich zajatí. Povedz chlapovi, že je hlúpy. A hlúpym sa stane.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Formulujeme si život našími myšlienkami...

(Danka, 13. 6. 2012 18:58)

Ale je to pravda. Mi si určujeme život podľa myšlienok. Napr, ja ked sa mám zle, nemám náladu, som nervozna tak vždy mi príde do cesty opäť niečo zlé .. a ked mám Super náladu, vydávam pozitívnu energiu tak znova príde viac pozitívnych vecí ku mne :)) Takže formulujeme si život sami.. a či bude krásny, či škaredý je na nás.:)

autor

(Jana, 27. 10. 2010 13:00)

všetky knihy od tohto autora sú perfektné a úžasné odporúčam si ich kúpiť, nebudete to ľutovať

........

(Jana, 6. 2. 2010 15:13)

Clovek aj ked ma zle myslenie mal by si uvedomit ze ty ostatny ho mat nemusia....Preto je dobre ked clovek si vyberie krajsiu cestu zivotom :)

smiesne

(mavoma, 30. 7. 2009 14:54)

zábavný príbeh... ale tiez aj pravdivy. Vela krat cloveka vytocia "iba" vlastne myslienky a vobec si neuvedomuje ze by stacilo zmenit myslenie. :-)