Choď na obsah Choď na menu
 


Paolo Coelho - Alchymista

18. 4. 2009

Ponúkam vám niekoľko citátov z tejto knihy.

 

"Keď si niečo praješ, celý Vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť."

 

"Život je skutočne štedrý k tomu, kto prežíva svoj Osobný príbeh."
 
"Život a cesta sú stále plné znamení."
 
"Každý človek na zemi, bez ohľadu na to, čo robí, hrá vždy hlavnú úlohu v Histórii sveta. A obvykle o tom nevie."
 
"Všetko, čo sa raz stane, už sa nemusí nikdy stať. Ale všetko, čo sa stane dvakrát, určite sa stane aj tretíkrát."
 
"To my živíme Dušu sveta, a zeme, kde žijeme, bude lepší alebo horší, podľa toho, akí budeme my. Záleží na sile Lásky , pretože keď milujeme, vždy si prajeme byť lepšími , než sme."
 
"Len málokedy dokážu peniaze oddialiť smrť."
 
"Neprepadaj zúfalstvu. Nedokázal by si potom hovoriť so svojim srdcom."
 
"Keď sa niečo vyvíja, vyvíja sa i to, čo je okolo toho.
 
"Oči ukazujú silu duše."
 
"Každé hľadanie začína šťastím začiatočníka. A vždy končí skúškou dobyvateľa."
 
"Každý človek na Zemi má poklad, ktorý na neho čaká."
 
"Svojmu srdcu nikto neunikne. Preto je lepšie poslúchnuť, čo hovorí, aby nikdy nedošlo k rane, ktorú nečakáš."
 
"Tam, kde bude tvoje srdce, tam bude i tvoj poklad."
 
"Povedz mi, že strach z utrpenia je horšia než utrpenie samo."
 
"Ľudské srdce má strach uskutočniť svoje najväčšie sny, pretože si myslí, že si nezaslúži alebo že to nedokáže. Srdce umiera strachom už len pri pomyslení na lásku, ktorá zmizne navždy, na okamih, ktorý nesplní očakávanie, na poklad, ktorý namiesto toho, aby bol nájdený, zostane navždy skrytý v piesku. Pretože keď k tomu dôjde, srdce nakoniec veľmi trpí. "
 
"Nikdy nepochopíš, že láska nikdy človeku nebráni ísť za Osobným príbehom. Pokiaľ k tomu dôjde, tak to nie je skutočná láska, tá, ktorá hovorí Rečou sveta."
 
"Zlo nie je to, čo vchádza človeku do úst. Zlo je to, čo z nich vychádza."
 
"Nezabudni, že tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad. A že tvoj poklad musí byť nájdený, aby všetko to, čo si cestou objavil, mohlo mať zmysel."
 
"Odvaha je najdôležitejšia vlastnosť toho, kto hľadá Reč sveta."
 
"Prečo ťa toľko zaujíma budúcnosť? Aby som mohol niečo robiť. A zmeniť to, čo by som nechcel, aby sa stalo. Potom to ale nebude tvoja budúcnosť."
 
"A keď si zlepšíš prítomnosť, potom i to, čo sa stane, bude lepšie. Zabudni na budúcnosť a prežívaj každý deň svojho života podľa naučenia Zákona a v dôvere, že Boh sa stará o svoje deti. Každý deň v sebe nesie Večnosť."
 
"Keď človek miluje, všetko je ešte zmysluplnejšie."
 
"Len tí vytrvalí a neúnavní bádatelia dosiahnu Veľké dielo."
 
 
"Ľudia sa neboja neznámeho, pretože každý človek je schopný dosiahnuť všetko, čo chce a čo potrebuje. Len sa bojíme, že stratíme to, čo máme, život alebo pole. Ten strach ale pominie, keď pochopíme, že náš príbeh a príbeh sveta písala tá istá Ruka."
 
"Čím viac sa blížime snu, tým viac sa Osobný príbeh stáva pravým dôvodom života."

"Rozhodnutie je len začiatkom niečoho. Ako náhle sa človek rozhodne, pohrúži sa do silného prúdu a ten ho unáša na miesto, na ktoré v okamžiku rozhodovania vôbec nepomyslel."
 
"V tej chvíli pocítil nesmiernu radosť. Vždy sa môže vrátiť a robiť to, čo predtým."
 
"Nikdy neupúšťaj od svojich snov. Sleduj znamenia."
 
"Na svete existuje reč, ktorej rozumejú všetci. Bola to reč nadšenia, vecí robených s láskou a chuťou kvôli niečomu, po čom túži alebo v čo verí."
 
"Zastaviť rieku života je niekedy nemožné."
 
"Každé požehnanie, ktoré nie je prijaté, zmení sa v prekliatie. Ja už od života nechcem nič viac. A ty ma nútiš vidieť bohatstvo a obzory, aké som nikdy nepoznal. Teraz, keď ich už poznám a keď poznám nesmierne možnosti, budem sa cítiť horšie než predtým. Pretože viem, že môžem mať všetko, ale ja to nechcem."
 
"Obávam sa, že kebyže uskutočním svoj sen, nemal by som už pre čo žiť."
"Bojím sa veľkého sklamania, a tak o tom radšej iba snívam."
"Maj vždy na pamäti, čo chceš."
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:-)

(Janka, 26. 8. 2012 22:19)

02.06.2012 21:20
Ľudia hľadajú rôzne miesta po svete, kde sú šťastný. Miesta, ktoré im pripomenú veľa šťastných spomienok. Miesta kde nájdu pokoj a kde sa dokážu uvoľniť a zabudnúť na ťažkosti, ktoré im život priniesol. Aj ja som takéto miesto hľadal do doby, kým som si skutočne uvedomil, že to miesto bolo stále pri mne. Naše vnútro je to pravé miesto kde môžeme nájsť ten pravý pokoj a netreba k tomu žiadne cestovanie. Stačí si uvedomiť, že všetko to záleží iba od našich myšlienok a nie od miesta. Zatvoriť oči a nájsť si pocit šťastia, spomienku ktorá v nás vyvolá tú správnu náladu a všetko zlé pôjde bokom. (zdroj: Naše myšlienky vytvárajú náš svet) (pridal admin LUMPViac tu: http://vovztahu.webnode.sk/news/myslienky/
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk


Vďaka za uverejnenie citátov z tejto knihy , sú prekrásne.....

Re: :-)

(Katarína , 3. 10. 2018 20:03)

Súhlasím s názorom

Alchymista

(Vierus, 12. 10. 2016 17:04)

Nedávno som si ju prečítala. A či mi niečo dala?? To ukáže čas.

Alchymista

(Vierus, 12. 10. 2016 17:03)

Nedávno som si ju prečítala. A či mi niečo dala?? To ukáže čas.

názor

(Majina, 23. 1. 2016 19:57)

Tieto myšlienky posúvajú človeka dopredu. Funguje to a to píšem z vlastných skúsenosti ako aj zo skúsenosti ľudí, ktorých poznám, veria tomu a sú mimoriadne úspešní.
Kto má iný názor na tieto myšlienky, nerozumiem prečo vôbec pozerá túto stránku, avšak akceptujem ľudí, ktorí s tým nie sú stotožnení.
"Človek je taký, akým ho urobia vlastné myšlienky." - takže pozor na to na čo myslíte.
Pekný večer.

alchymista

(katika, 15. 12. 2013 15:03)

Beaumont, no to si ale tomu dal..napísal ti hádam Coelho,že si máš knihu prečítať?- mal by si čítať niečo ľahšie ako "Už ho vezú",Čin-čin a podobne..toto ešte pre teba nie je

Coelho sucks

(Beaumont, 11. 2. 2012 19:57)

strašné debiliny....a v každej knihe stále o tom istom....Coelho je falošný spiritualista a jeho knižky sú plné totálne bezobsažných ´´veľkých´´ myšlienok.

Re: Coelho sucks

(Drnda, 1. 7. 2013 22:45)

:) trápne že hovoríš dačo o knihách, pri ktorých vieš prečítať možno ak nadpis :) Kúp si boxerské vrecko a tam si vybi svoje ego, tvoj komentár nie je hodný aby ho niekto normálny čítal :) dobrú noc :)

Re: Coelho sucks

(RomanH, 4. 4. 2012 21:40)

Naprosto trefný komentár. Ja takýto jazyk, akým píše Coelho nazývam "intelektuálština", alebo hlboká filozofia na plytkých miestach. Najnebezpečnejšie klamstvá a lži sú tie, ktoré sú pravdepodobné, teda podobajú sa na pravdu, sú sladké, od človeka nič nevyžadujúce, neprovokujúce, nekontraverzné, také peknučké a chrumkavé ako americké seriály. Človek po ich prečítaní má pocit, že sa stal filozofom a objavil múdrosť "Všehomíra". Nerozlišujeme ! Tragédia !

Re: Re: Coelho sucks

(fyah, 13. 2. 2013 12:21)

je smutne ze uvahy o tom ako sa da byt stastny a najst sam seba su pre niekoho debiliny. toto nie su ziadne pravdepodobne klamstva ale skusenost cloveka, ktory sa o nu chce podelit s ostatnymi a najst skutocne stastie a zmysel zivota. plytke je akurat tak to, ze mnohi ludia sa nad tym nezamyslaju a ze stratili akukolvek vieru a kritizuju tych, ktori este stale maju nejake idealy.

Re: Re: Coelho sucks

(Drnda, 1. 7. 2013 22:42)

Je úbohé pochovávať v ľuďoch nádej v krajší život a šťastie. Je úbohé čítať takéto slová, z týchto písmen je cítiť zlo, panovačnosť a zakomplexovanosť. Každý kto v sebe živí nádej a vieru, bude šťastný. Na rozdiel od ľudí ako ste vy, ktorí sa nedostali ešte na vyššiu duchovnú úroveň ako Fico. Ale možno sa dostanete o stupienok vyššie až stratíte zdravie. Pestovať v sebe pozitívnu energiu je to, čo každý potrebuje, ale vy rozsievate len tú negatívnu, pre ľudstvo nebezpečnú a pre našu Zem tiež.. Spiritualisti ako ich tu niekto nazýva, to sú tí šťastní ľudia ktorí aj niečo dokážu, majú okolo seba skutočných priateľov, narozdiel od vás, čo si takýchto vedia nájsť len v krčme po piatich poldecákoch..

Re: Coelho sucks

(liska, 21. 4. 2012 16:41)

mam rada spiritualitu, a coelho mi prisiel prvoplanovy. postupom casu som zistila ze to kliseee, ktore ponuka je taka cistokrvna pravda, ze sa tomu tazko veri.ako vacsina vecnych pravd. domov ma kazdy totiz v srdci(hlave), a faktom je, ze ked je nespokojny clovek doma u seba, tazko bude menit svet, a cakat spokojnost. preto sa raz tak ci tak kazdy vrati do seba - domov, pozre ci vsetko co robi u seba doma, je k spokojnosti, a potom zacne inac nazerat na svet. nic ine nikomu neostava. hladajuci :P

hmm...

(Jamka, 11. 4. 2013 22:53)

možno je falošný spiritualista, ale tých pár ľudí, čo sa našlo v jeho knihách dostalo akoby novú nádej na krajší zajtrajšok. Nebudte takí sebeckí a myslite na to, že to okolo vás nie sú len kamene. Sú to ľudia, ktorí občas potrebujú počuť, to o čom Coelho píše. JE to proste tak.

Paolo

(ivona, 22. 6. 2011 22:44)

Uzasna knizka. mala som ju pozicanu,ale musim si ju zohnat:)je velmi mila.je mala,nema vela stran, ale o to su silnejsie.najviac sa mi asi pacila myslienka o milovani:clovek miluje,lebo miluje. neexistuje ziadny dovod, aby miloval. krasna knizka....

Death

(Marika Mery, 2. 3. 2011 18:32)

:D

Alchymista

(Filip, 24. 11. 2010 22:03)

Skvelá kniha. Od obalu, obsahu az po poslednu bodku v texte. Velmi som sa "stotožnil" s postavou pastiera. Ta kniha je pre mna ako poklad.

alchymista

(marta, 14. 5. 2010 21:10)

uzasna kniha, precitala som ju uz asi 20krat...s nicim takym som sa doteraz nestretla......

NEJESTVUJE NIČ SILNEJŠIE AKO LÁSKA

(Mik3y, 20. 4. 2010 16:09)

http://www.facebook.com/pages/Nejestvuje-nic-silnejsie-ako-laska/179914554452?ref=ts odporúčam túto stránku na facebooku pre všetkých fanúšikov Paula Coelha

Coelho

(Slotica, 14. 4. 2010 17:10)

Paulo Coelho je najlepší spisovateľ akého poznám, fakt píše úplne fantasticky a už mi jeho knižky veľakrát pomohli..Alchymista je skvelá knižka ako aj mnohé ďalšie čo napísal. Fakt klobúk dole pred ním.

Paolo Coelho

(vlasta, 3. 2. 2010 12:45)

pekne citáty velmi poučné